Nedjeljno jutro u Umjetničkoj galeriji

 

Naša Udruga u organizaciji Nade Zanze provela je nedjeljno jutro, 2. travnja 2017. u Umjetničkoj galeriji Dubrovnik. Povod je bio posjet izložbi „Dubrovački likovni trenutak 3“ na kojoj su dubrovački slikari, kipari i grafičari predstavili svoja djela. Kroz stalni postav galerije vodila nas je viša kustošica Rozana Vojvoda. Uz njeno iscrpno izlaganje uživali smo gledajući slike istaknutih dubrovačkih i drugih likovnih umjetnika. Zanimljive su nam bile kombinirane tehnike mladih umjetnika među kojima je i akademska slikarica i grafičarka Anabel Zanze koja je za fundus galerije darovala svoje dvije slike.

 

Ravnatelj Umjetničke galerije Marin Ivanović srdačno nas je pozdravio istaknuvši svrhu ove izložbe i zahvalio nam na našem dolasku. Nakon izložbe uslijedilo je druženje s poznatim dubrovačkim novinarom Suadom Ahmetovićem. Kroz temu „Biti ili ne biti - novinar“ govorio nam je o svom dugogodišnjem izvještavanju za Vjesnik i druge dnevne i tjedne listove. Pričajući nam o svojim intervjuima s mnogim istaknutim stranim književnicima poput Marqueza, Ionesca , filmskim umjetnicima, poznatim političarima, prisjetili smo se nekih prošlih vremena kad je Dubrovnik privlačio veliku pozornost svjetske javnosti. Bilo je to zaista ugodno i sadržajno nedjeljno jutro u kojem smo svi mi članovi udruge istinski uživali.

 

 

Zdravka Sikirić Kursar