Dan zena uz plotice (8.3.2017.)

 

Izlet na Neretvu malu i veliku, večera u Pava!

Još jedan nezaboravni izlet i događaj za našu udrugu! Pokret s Pila autobusom, magistralom okolo male i ušća Neretve, pored Velike Neretve do "Vile Neretva" na večeru od plotica i pjesmu do dugo u noć. U autobusu veselje, šale na račun "8 Marta" i čestitke bračnom paru na njihovoj godišnjici. Nada misli na sve i u ime svih nas buketom cvijeća nagradila godine provedene u braku! Vila Neretva, nezaobilazna postaja na svim našim putovanjima, primila nas je uz dobrodošlicu s njihovim priklama i suhim smokvama, s čašicom ljutog i slatkog gutljaja uvela nas u večer ugode i veselja za sva naša osjetila.

 

Pivčeva kala, još jedna udruga srca, duše i prijateljstva s ljudima dobre volje, skuhala i isprigala plotice nama od srca i velikimveseljem poklonila ugodu jela malih ribica! Ribice male tope se u ustima, pokoja košćica ne smeta dobrom i punom okusu tako malih riba. Vino crno i bijelo netreba ni spominjati, samo klizi niz grlo. Pjesma i ritam odbacuje sve ograde i plešemo s osobitim zadovoljstvom svojim prisustvom u veselju i radosti! Siti i zadovoljni vratili se doma uz zahvalu našoj predsjednici Nadi! Zaista je lijepo biti članicom udruge u njezinom vodstvu! Ni propusta ni omaške u zajednici razlićitih ljudi, misli i obićaja! Sloboda u društvu prijatelja pored sebe nisam nikad sama!!

Kike (Katica) Hrnić